Плаја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Плаја
Координати: 12°9′1″N 68°16′32″E / 12.15028° СГШ; 68.27556° ИГД / 12.15028; 68.27556Координати: 12°9′1″N 68°16′32″E / 12.15028° СГШ; 68.27556° ИГД / 12.15028; 68.27556

Плаја е општина на островот Бонер во склоп на Карибите. Селото е сместено на југоисточно од главниот град на островот, Кралендајк.

Поврзано[уреди | уреди извор]