Пија Мајоко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пија Мајоко во 2018 година

Пија Мајоко (р. 25 февруари 1962) — поранешна американска басистка на женската хеви метал група Vixen. Таа е омажена за гитарскиот виртуоз Стив Ваи.