Пис-Лосап

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Пис-Лосап е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 6°52′17″ N; 152°42′13″ E / 6.8713° СГШ; 152.7035° ИГД / 6.8713; 152.7035