Писмо на Иницијативниот одбор за свикување на Антифашистичкото Собрание за Народно Ослободуване на Македониjа (АСНОМ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Пренасочувачка страница
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето