Разговор:Писмо на Иницијативниот одбор за свикување на Антифашистичкото Собрание за Народно Ослободуване на Македониjа (АСНОМ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот превзема... во презема..., без в, синтаксна грешка.
  • така што наместо така да, србизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 18:29, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Овој документ веќе е префрлен на Викиизвор: s:АСНОМ , документ 1, па оваа статија може или да се избриши или да се пренасочи таму (Zdravko (разговор) 11:03, 28 јуни 2010 (CEST))