Писарас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Писарас е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 8°34′11″ N; 150°25′09″ E / 8.5698° СГШ; 150.4191° ИГД / 8.5698; 150.4191