Пирамида (остров)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
За другите значења на поимот видете ја страницата за појаснување.
Пирамида
The Pyramid
Географија
АрипелагЧетемски Острови
Управување
Демографија
Население0

Пирамида (англ. The Pyramid) е мал остров јужно од Питовиот Остров во групата Четемски Острови, Нов Зеланд.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]