Парк Кан-вао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Парк Кан-вао
Лични податоци
Цело имеПарк Кан-вао
Роден18 јули 1991 (1991-07-18) (28 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот
ДисциплинаВелодромски велосипедизам
УлогаВозач
Последна промена
11 февруари 2018

Парк Кан-вао (корејски: Park Keon-woo; р. 18 јули 1991) — јужнокорејски професионален велодромски велосипедист. Настапил на екипната потера за националниот состав на Летните олимписки игри 2012.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Park Keon-woo“. Летни олимписки игри 2012. конс. 9 септември 2012. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]