Пабло МекКандлес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пабло МекКандлес Елтон (роден 2 март 1982 во Вашингтон) е американско-чилеански слалом кајакар којшто се натпреваруваше во доцните 2000-ти. Тој беше елиминиран во квалификациската рунда во дисциплината К-1 на Летните олимписки игри во Пекинг, 2008.

Наводи[уреди | уреди извор]