Општински информатор (Битола)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Општински информатор е бесплатен месечен весник на Општина Битола чиј прв број излезе во 2005 година.

Весникот се печати на 32 колор странци и обработува теми за актуелни настани од општината.[1]

Извори[уреди | уреди извор]