Опструкција (музичка група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Опструкција
ПотеклоСкопје, Македонија
Жанровипрогресивен рок
Период на активност1999
ИздавачиMakoton
СоработнициFol jazik
Saraceni
Aleksandar Makedonski
Mizar
Badmingtons
Поранешни членови
Владимир Петровски - Картер

Опструкција бил прогресивен рок група од Скопје, активна од 1999 до 2003. Водач од група бил Владимир Петровски - Картер (вокали, гитара). Опструкција издаваат еден албум, „Систем“. Две песни од албум се „Одам“ и „Лет во празно“. Спот е записи за Одам. Песна „Лет во празно“ е издаваат од компилација „Преку таквото“.

Денес, само „Лет во празно“ и еден минут од спот за „Одам“ се од Интернет.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]