Онари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Онари е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 8°45′13″ N; 150°20′21″ E / 8.7536° СГШ; 150.3393° ИГД / 8.7536; 150.3393

Поврзано[уреди | уреди извор]