Омф!

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Омф!
Омф! во 2010 година
Биографски податоци
ПотеклоВолфсбург, Германија
Жанровииндустриски рок
Период на активност1989–сѐ до денес
Мреж. местоwww.oomph.de
Членови
Деро Гои
Андреас Креп
Роберт Флукс

Омф!германска рок група од Волфсбург, формирана во 1989 година. Нивниот музички стил е често споредуван со групата Рамштајн.