Олга Будина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олга Будина
O budina.jpg
Роден(а)Олга Александровна Будина
Занимањеглумец
Активен1996 – денес

Олга Будина (руски: Ольга Александровна Будина, роден на 22 февруари 1975 во Москва) е руска глумица, добитник на Државна награда на Руската Федерација.