ОУ „Фаик Коница“ - Доброште

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Фаик Коница"“

Место
Општина: Теарце
Нас. место: Доброште
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Фаик Коница" се наоѓа во Доброште, општина - Теарце.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]