ОУ „Страшо Пинџур“ - Даме Груев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Страшо Пинџур"“

Место
Општина: Ѓорче Петров
Нас. место: Даме Груев
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Страшо Пинџур" се наоѓа во населбата Даме Груев во Општина Ѓорче Петров, Скопје.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]