ОУ „Стив Наумов“ - Гази Баба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Основно УчилиштеСтив Наумов“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Автокоманда
Адреса: ул. ,,Лазар Поп Трајков,, бр. 28
Основни информации
Директор: Александар Каровски
Контактни информации
Мреж. место www.oustivnaumovsk.com

Стив Наумовосновно училиште во Автокоманда, - Гази Баба[1].

Училиште

Историја на училиштето[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]