ОУ „Св. Кирил и Методиј“ - Фалише

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Кирил и Методиј““

Место
Општина: Тетово
Нас. место: Фалише
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште „Кирил и Методиј“ се наоѓа во Фалише, Општина Тетово[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Основни училишта 2009/2010“ (македонски). Општина Тетово. конс. 2010-08-23.