ОУ „Реџеп Вока“ - Шипковица

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Реџеп Вока“

ОУ „Реџеп Вока“ - Шипковица.jpg
Место
Општина: Тетово
Нас. место: Шипковица
Местоположба
Основни информации
Настава на: албански
Контактни информации

Реџеп Вока основно училиште во Шипковица, општина Тетово[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]