ОУ „Климент Охридски“ - Охрид

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

41°6′51.81″N 20°47′47.98″E / 41.1143917° СГШ; 20.7966611° ИГД / 41.1143917; 20.7966611

„"Климент Охридски"“

OU Kliment Ohridski Ohrid.jpg
Место
Општина: Охрид
Нас. место: Охрид
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште "Климент Охридски" се наоѓа во Охрид, општина - Охрид.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]