Прејди на содржината

ОУ „Кирил и Методиј“ - Турново

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кирил и Методиј

Место
Општина: Босилово
Нас. место: Турново
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

„Кирил и Методиј“ е училиште кое се наоѓа во село Турново, Општина Босилово[1].

Поглед кон училиштето

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]