ОУ „Кирил и Методиј“ - Турново

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кирил и Методиј

Primary school Saints Cyril and Methodius (Turnovo) (2).jpg
Место
Општина: Босилово
Нас. место: Турново
Основни информации
Контактни информации

„Борис Трајковски“ е училиште кое се наоѓа во село Бориево, Општина Босилово.

Поглед кон училиштето

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]