Прејди на содржината

ОУ „Кирил и Методиј“ - Радово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кирил и Методиј

Место
Општина: Босилово
Нас. место: Радово
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

„Кирил и Методиј“ основно училиште во Радово, Општина Босилово[1].

Учество на натпревари

[уреди | уреди извор]

Освоени награди

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште

[уреди | уреди извор]

Галерија

[уреди | уреди извор]
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)