ОУ „Ванчо Китанов“ - Пехчево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Ванчо Китанов““

Место
Општина: Пехчево
Нас. место: Пехчево
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Ванчо Китанов“ се наоѓа во Пехчево, општина - Пехчево.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]