ОУ „Чеде Филиповски“ - Врапчиште

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Чеде Филиповски"“

Место
Општина: Врапчиште
Нас. место: Врапчиште
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Чеде Филиповски" се наоѓа во Врапчиште, општина - Врапчиште.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]