ОУ "Мите Богоевски" - Ресен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Мите Богоевски"“

Место
Општина: Ресен
Нас. место: Ресен
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Мите Богоевски" се наоѓа во Ресен, општина - Ресен.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]