Мрежна етикета

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Нетикета)
Прејди на: содржини, барај

Мрежна етикета или е-бонтон во поширока смисла на зборот означува правила за однесување при Интернет комуникацијата, односно Интернет бонтон.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]