Немања Р. Милетиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Немања Р. Милетиќ
Лични податоци
Роден на 16 јануари 1991 (1991-01-16) (29 г.)
Роден во Косовска Митровица, СФРЈ
Висина &100000000000001870000001,87 м
Позиција центар бек
Клупски податоци
Сегашен клуб Партизан
Број 73
Младинска кариера
Бане Рашка
Слога Кралево
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2010–2014 Слога Кралево 113 (3)
2014–2015 Борац Чачак 36 (1)
2016 Војводина 16 (10)
2016–2017 Вестерло 20 (0)
2017– Партизан 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 2 јули 2017.
† Учества (Голови).

Немања Милетиќ (роден 16 јануари 1991 во Косовска Митровица) — српски фудбалер кој моментално игра за Партизан. Висок е 1,87 м и игра на позицијата централен одбранбен играч.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Nemanja Miletić potpisao za Partizan“ (српски). partizan.rs. 28 June 2017.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]