Прејди на содржината

Некрасовка (Московско метро)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Некрасовка

Некрасовка
Општи информации
МестоНекрасовка
Југоисточен административен округ
Москва
 Русија
СопственикМосковски Метрополитен
ЛинииЛинија Некрасовскаја (Московско метро) Некрасовскаја
Перони1
Колосеци2
Поврзана соАвтобус: 722, 739, 788, 841, 849, 855, 885, 893, 31, 31п, 1225, 1232
Објект
Длабочина-14 метри
Нивоа на пероните1
Паркингне
Пристап за инвалидида
Други информации
Код на станицатаНс
Историја
Отворена3 јуни 2019

Некрасовка (руски: Некрасовка) — станица на московското метро во Некрасовка, Москва, Русија. Се наоѓа на линијата Некрасовскаја и служи како нејзин источен крај.