Незапирлив

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
„Незапирлив“
Незапирлив.jpg
рекламен постер
Режисер Тони Скот
Продуцент Џули Јорн
Тони Скот
Мими Роџерс
Ерик МекКлауд
Алекс Јанг
Сценарист марк Бомбак
Настапуваат Дензел Вашингтон
Крис Пајн
Росарио Давон
Лев Темпл
Етан Супл
кевин Дан
T.J. Милер
Музика Хери Грегсон-Вилијамс
Кинематографија Бен Сераин
Монтажа Крис лебензон
Роберт Дуфи
Студио 20th Century Fox
Scott Free Productions
Prospect Park
Millbrook Farm Productions
Дистрибутер 20th Century Fox
Премиера 12 ноември 2011
Времетраење 98минути
Држава САД
Јазик англиски
Буџет $85–$95 милиони
Бруто заработка $167,805,466

Незапирлив“ е американски филм-трилер објавен во 2010 година. Режисер на филмот е Тони Скот, а во главните улоги настапуваат Дензел Вашингтон и Крис Пајн.