Неволјани (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Неволјани)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Неволјани може да се однесува на следниве места во Егејска Македонија:

  • Горно Неволјани или само Неволјани (грч. Скопја) — село во Леринско, денес во Општина Лерин
  • Долно Неволјани (грч. Валтонера) — село во Леринско, денес во Општина Суровичево
  • Неволјани или Неволен (грч. Вамваќа) — село во Серско, денес во Општина Сер