Музичко видео

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Музичко видео или спот е промотивен филм за песни во популарната музика.[1] Музичките видеа почнале да се пуштаат на телевизија во почетокот на 80-те години на XX век.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]