Мокил

From Википедија
Jump to navigation Jump to search
Мокилски Атол, Понпеј, Микронезија.

Мокил е село и општина на Мокилскиот Атол во сојузната држава Понпеј во Микронезија.

Наводи[edit | edit source]

Координати: 6°41′29″ СГШ; 159°45′49″ ИГД / 6.6915° СГШ; 159.7635° ИГД / 6.6915; 159.7635

Поврзано[edit | edit source]