Мокил

Координати: 6°41′29″N 159°45′49″E / 6.6915° СГШ; 159.7635° ИГД / 6.6915; 159.7635
Од Википедија — слободната енциклопедија
Мокилски Атол, Понпеј, Микронезија.

Мокил е село и општина на Мокилскиот Атол во сојузната држава Понпеј во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

6°41′29″N 159°45′49″E / 6.6915° СГШ; 159.7635° ИГД / 6.6915; 159.7635

Поврзано[уреди | уреди извор]