Мирослав Најденов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мирослав Најденов
Miroslav Naidenov.jpg
Министер за земјоделство
На должноста
27 јули 2009 – 13 март 2013
Претходник Валери Цветанов
Наследник Иван Станков
Лични податоци
Роден(а) 14 декември 1968
Враца, Бугарија
Партија ГЕРБ

Мирослав Најденов (роден на 14 декември 1968 во Враца) е бугарски политичар и министер за земјоделство на Бугарија во периодот од 2009 до 2013 година.