Мигел Самудио

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мигел Самудио
Miguel Samudio
Лични податоци
Роден на 24 август 1986 (1986-08-24) (воз. 31 г.)
Роден во Капиата, Парагвај
Висина &100000000000001720000001,72 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Либертад
Број 10
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2007–2008 Сол де Америка 27 (2)
2008- Либертад 66 (3)
Репрезентација
2009- Парагвај 10 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 јануари 2012

Мигел Анхел Рамон Самудио (роден на 24 Август 1986 во Капиата) е Парагвајски фудбалер кој во моментов е под договор со тимот на Либертад. Тој е репрезентативец на Парагвај од 2009 година.