Прејди на содржината

Мендрак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мендрак
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Мендрак — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Лумас.

Географија

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Поврзано

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]