МедијаВики:Disambiguationspage

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Се молат администраторите на Википедија на македонски јазик да обрнуваат внимание на оваа страница, со тоа што ќе ги додаваат сите шаблони за појаснување.

Овој список го користи МедијаВики за да знае кои страници се појаснувачки страници и да не ги вбројува во статии. Ова го користи Специјални:Појаснувања за да ги покаже сите страници што водат до појаснувачки страници. Исто така се користи за откривање на точниот број на статии на Специјални:Статистики и со користење на магичниот збор {{NUMBEROFARTICLES}}, итн.

Шаблони за појаснување

Пренасочувања до шаблони за појаснување