Мајк Ворен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мајк Ворен (англ. Mike Warren) е политички функционер на тихоокеанската зависна островска земја Питкерн.

Градоначалник на Питкерн[уреди | уреди извор]

Од 2007 г. Мајк Ворен е на функцијата Градоначалник на Питкерн, откога го наследил Џеј Ворен. Ова е врховната извршна функција на островот која се стекнува по пат на избори.

Поврзано[уреди | уреди извор]