Матурска (2020)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

„Матурска“ (англиски: The Prom, 2020 година) е американска музичка комедија во режија на Рајан Марфи.[1] Филмот, кој е базиран на истоимениот бродвејски мјузикал, треба да излезе во 2020 година на Нетфликс. Главните улоги ги толкуваат Мерил Стрип, Џејмс Корден, Никол Кидман, Ендру Ранелс и Киган-Мајкл Ки.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Jr, Mike Fleming; Jr, Mike Fleming (2019-06-25). "Ryan Murphy Sets Netflix 'Prom' Musical: Streep, Corden, Kidman, Ariana Grande, Awkwafina, Key, Rannells To Star". Deadline (англиски). Посетено на 2020-05-17.