Прејди на содржината

Маселбург

Од Википедија — слободната енциклопедија

Маселбург е населба во Источен Лоудин во Шкотска, сместена на брегот на Фирт-оф-Форт на околу 9.7 km северно од средиштето на градот Единбург. Популацијата на Маселбург изнесува 21,900.

Шкотската епископска црква на Високата Улица

Збратимени градови[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]