Масахиро Хамазаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масахиро Хамазаки
Лични податоци
Роден на 14 март 1940(1940-03-14)
Роден во Јапонија
Починал на 10 октомври 2011(2011-10-10) (возр. 71)
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
?–1972 Nippon Steel
Репрезентација
1966 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Масахиро Хамазаки (роден 14 март 1940) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масахиро Хамазаки бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1966 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]