Масао Нозава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масао Нозава
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 2 (0)

Масао Нозава — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]