Марија Казакова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Марија Казакова
Медали
Кану спринт жени

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Бронзен медал – трето место 2010 Познањ C-1 200 м

Марија Казакова — руска кануистка-спринтер која што се натпреварува од доцните 2000-ти. Таа освои бронза на 2010 ИКФ Светски Кану Спринт Првенства во Познањ во дисциплината Ц-1 200 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]