Македоновка (Донечка област)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македоновка
Македонівка
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 47°14′30″N, 37°33′14″E

Општи податоци
Име
- изворно
Македоновка
  Македонівка
Поштенски број 87030
Управа
Земја  Украина
Број на општини Донечка област, Володарски реон
Географија
Население
Население 817

Македоновка (украински: Македонівка) е село во Украина, Володарски реон, Донечка област.