Магур

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Магур е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот сочинува една од општините во државата.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 8°59′01″ СГШ; 150°07′42″ ИГД / 8.9837° СГШ; 150.1282° ИГД / 8.9837; 150.1282

Поврзано[уреди | уреди извор]