Луиза Носкова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Луиза Носкова
Медали
Натпреварувач за  Русија
Женски биатлон
Олимписки игри
Златен медал - прво место Лилехамер 1994 4 x 7.5 км штафета

Луиза Николаевна Носкова (родена на 7 јули 1968 година во Лабитнанги) ― руска биатлонка. На Зимските олимписки игри 1994 во Лилехамер, таа освоила златен медал со рускиот штафетен тим.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Profile: Luiza Noskova“. sports-reference.com. Архивирано од изворникот на 17 април 2020. Посетено на 13 февруари 2022.