Лов на елени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Лов на елени“
РежисерФадил Хоџиќ
ПродуцентФилмско авторско студио (FAS)
СценаристФадил Хоџиќ
НастапуваатСанди Крошл
Борис Дворник
Силвана Арменулиќ
Миха Балох
Иво Сердар
Мате Ерговиќ
МузикаНикица Калоѓера
КинематографијаМилорад Јакшиќ - Фанѓо
МонтажаРадојка Танхофер
Премиера1972
Времетраење98 мин
Држава Хрватска
ЈазикХрватски


Лов на елени (хрватски: Lov na jelene) е хрватски долгометражен филм од 1972 година.[1]

Библиографија[уреди | уреди извор]

  1. „Hrvatski filmski arhiv: Popis hrvatskih dugometražnih filmova 1944. - 2006“. Архивирано од изворникот на 2011-01-05. Посетено на 2014-05-11.