Лифт

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лифт — направа која служи за вертикален превоз на луѓе или товар.

Лифот како мотив во книжевноста[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Славка Манева, Волшебниот лифт. Скопје: Детска радост, 1985.
  2. Васе Тодоров - Шлеговец, Магија на детството. Скопје: александар & александар, 2000, стр. 17.