Лео Дуарте

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лео Дуарте
Лични податоци
Полно име Леонардо Кампош Дуарте да Силва
Роден на 17 јули 1996 (1996-07-17) (25 г.)
Роден во Mococa, Brazil
Висина &100000000000001860000001,86 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Милан
Број 43
Младинска кариера
2011–2013 ФК Деспортиво Бразил
2014–2016 ФК Фламенго
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2016–2019 Фламенго 49 (1)
2019– Милан Милан 7 (0)
2021–Истанбул Башакшехир (п) 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 19 јануари 2021.
† Учества (Голови).

Лео Дуарте (роден на 19 јули 1996 во Мокока, Бразил) — бразилски професионален фудбалер кој настапува за Истанбул Башакшехир како позајмен играч од ФК Милан, на позиција одбрана.