Лене

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лене може да се однесува на:

Места
Реки
  • Лене (Рур) — лева притока на Рур во Северна Рајна-Вестфалија
  • Лене (Везер) — десна притока на Везер во Долна Саксонија