Лаги и илузии

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лаги и илузии (англиски: Lies and Illusions) е американки филм, во режија на Тибор Такач. Главните улоги ги толкуваат: Кристијан Слејтер и Куба Гудинг Џуниор.

Содржина[уреди | уреди извор]

Среќата го напушта успешниот автор на книги за самопомош, Вес Вилсон, кога неговата свршеничка Саманта е убиена при еден случаен напад. Неговиот свет се распаѓа, кога тој ќе открие дека Саманта водела двоен живот, во кој била замешана и во грабеж на дијаманти од безмилосниот шверцер Ајзак.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 857, 28.11.2014, стр. 18.